ГОЛОВНА

Чи багато імен жінок-винахідниць ми знаємо? Інформації про них в Інтернеті дуже мало російською і зовсім немає українською.

Hypathia (370—415 рр. до н. е., Олександрія) у 370 р. до н. е.

сконструювала астролябію — прилад, що дозволяє визначати положення планет відносно Сонця.

Ніколь Барб’є Кліко у кінці XVIII ст. відкрила метод приготування «рожевого шампанського», заснований на принципі вторинного бродіння в герметично закупореній посудині — так з’явилося шампанське «Вдова Кліко».

Mary Anning (1799—1847) — палеонтолог, яка у 1811 р. перша в світі знайшла повний скелет іхтіозавра, а в 1828 р. — перші скелети плезіозавра і птеродактилів.

Tabitha Babbitt у 1813 р. сконструювала циркулярну пилу.

Margaret Knight (1838—1914) у 1871 р. винайшла машину для автоматичного складання та склейки папіру, що дозволило отримати квадратну та прямокутну основу для упаковки. Так з’явилася технологія Тетрапак.

EllenEglui (США)у1888р. продала патент на свій винахід — барабан пральної машини всього за 18 доларів, оскільки була чорношкірою. «Ніхто б не став купляти ці машини, якщо б знав, що патентом володіє якась чорношкіра…»

Mary Anderson у 1903 р. придумала склоочисники та запатентувала свою ідею. Перші «двірники» були механічними і складалися з обертової рукоятки та гумового валика.

Джозефін Хочрейн (США) у 1914 р. сконструювала посудомийну машину, яку було визнано «необхідною річчю» в господарстві лише 40 років потому після відкриття.

MaryPhelpsJacob(США) у1914 р. авторка еластичного бюстгальтеру, що витіснив корсет.

Ганна Межлумова (Росія) вчена-хімік, яка у 40 рр. ХХ ст. створила високооктановий бензин. Має 24 патенти на винаходи.

Charlotte Bridgwood у 1917 р. запатентувала автоматичні очисники лобового скла автомобілю.

Katharine Burr Blodgett (1898—1979) — перша жінка, яка отримала ступень Ph.D. з фізики в університеті Кембриджа. У 1938р. винахідниця антиблікового стекла.

Hedy Lamarr, кінозірка Голівуду у 1942 р. разом із композитором Джорджем Антейлом запатентувала технологію, що стала основою для сучасної мобільної телефонії. У 1997 р. вона удостоєна Electronic Frontier Foundation (EFF) Pioneer Award. В цьому ж році вона стала першою жінкою, що одержала престижну винагороду, яку називають Оскаром для винахідників — BULBIE™ Gnass Spirit of Achievement Award.

Jessie Whitney Cartwright (США, 1891—1977) — блискуча ораторка,

громадська діячка, феміністка, винахідниця, яка придумала першу модель мікрохвильової пічі Radarange. Їй належить ідея автоматизації механічної пральної машини.

PatriciaBillings винайшла Geobond — матеріал, що є першою заміною азбесту, на відміну від якого новий матеріал не є токсичним.

Stephanie Kwolek — створювачка кевлару — матеріалу, що використовується у бронежилетах та куленепробивних касках. З нього виробляються троси, кузови автомобілів й катерів, паруса, фюзеляжі літаків и деталі космічних, лижи и тенісні ракетки.

Beulah Louise Henry (1887—1973) — мала 49 патентів и 110 винаходів. Її називали «ПаніЭдісон». Бьюла працюваланад швейними машинами, друкарськими та копіювальними машинками, механічними ляльками, парасольками-автоматами, морозильними камерами.

Bette Nesmith Graham (1924—1980) — авторка емульсійного

«коректору для друкарських помилок». З часом компанію, що заснувала винахідниця було продано за 47,5 мільйонів доларів.

К. Дж. Уокер, уроджена Сара Бридлав — винайшла засіб для догляду за шкірою голови та лікувальний склад проти випадіння волосся.

Зинаїда Єрмольєва (1898—1974) — мікробиолог, створювачка антибіотиків.

Nettie Maria Stevens (1861—1912) — американська біолог; перша встановила залежність статі від набору хромосом.

Sally Fox у кінці 80-х рр.ХХ ст. зробила революцію у легкій індустрії своїм винаходом — методом красіння натуральної бавовни натуральними красками.

Mary Engle Pennington (США) у 1907 р. винайшла метод заморожування продуктів харчування.

 

Marion Donovan сконструювала підгузник, що не дає мокнути пелюшкам та пріти тілу немовляти.

Ann Moore придумала спосіб безпечного носіння немовляти.

Ruth Handler створила іграшку, що стала улюбленою іграшкою дівчаток усього світу — Барбі.

Giuliana Tesoro — винахідниця, що має 125 патентів в текстильній промисловості.

Rachel Zimmerman (Канада) в середені 80-х рр. ХХ ст.,

12-річна дівчина, яка зробила винахід, що допомагає спілкуватися людям із обмеженими фізичними можливостями — програмне забезпечення з використанням Blissymbols, що дозволяє перевести символи на сенсорній панелі комп’ютерa у звуковий режим.