Винаходи та інновації зі Швеції

Творчі жінки

Винахідництво продовжує залишатися сферою для реалізації чоловічого творчого потенціалу. Серед імен жінок-винахідниць широко відоме лише одне – Марія Складовська-Кюрі (1867-1934) – науковиця в області хімії, яка відкрила радій і винайшла спосіб його ізолювання. Її єдину серед нобеліантів було відзначено двічі – у галузі хімії та фізики.

Швеція – країна відома своїми досягненнями в області рівності прав жінок й чоловіків. Серед цих досягнень можна назвати і підтримку на державному рівні жінок-інноваторок. У шведському Національному музеї науки і техніки зберігається 100 експонатів, що стосуються винаходів жінок

У 2010 р. за ініціативи Шведського інституту, Національного музею науки і техніки в Стокгольмі, Посольства Швеції в Україні створено унікальну виставку «Творчі жінки. Винаходи та інновації зі Швеції».

Підтримка жіночого винахідництва, технічної творчості та інноваторства – ось таку мету ставили перед собою її створювачі та створювачки.

Серед експонатів виставки було представлено приблизно сорок винаходів, зроблених шведськими жінками за останні десятиліття. Здійснюючи винаходи, жінки мали на меті покращити не тільки своє життя, але й навколишній світ. Їхні винаходи – це шляхи вирішення повсякденних проблем, з якими стикаються люди у своєму житті. Спілкуючись з іншими жінками, своїми дітьми, старшими людьми, вони намагалися по-новому, інноваційно розв’язати ті чи інші проблеми, які кидали виклик.

На жаль, цю виставку побачили жителі лише двох українських міст – Харкова та Львова. У Харкові виставка була зорганізована у партнерстві з громадською організацією “Гендерний інформаційно-аналітичний центр “Крона” та Харківським національним університетом ім. В. Н. Каразіна

Відтепер винаходи, що були представлені у виставці «Творчі жінки. Винаходи та інновації зі Швеції» можуть побачити всі бажаючі.

Музей жіночої та гендерної історії щиро дякує Посольству Швеції в Україні та гендерній дослідниці Тамарі Марценюк (м. Київ, Києво-Могилянська академія) за допомогу в створенні віртуальної експозиції.