Внесок міжнародних жіночих організацій у розбудову миру

Women's International League for Peace and Freedom

Міжнародна жіноча ліга за мир та свободу

Women's International League for Peace and Freedom

Одна з найстаріших постійно діючих мирних жіночих організацій. Організацію було створено під час роботи Міжнародного конгресу жінок (1915 р., Нідерланди, Гаага). Засновницею організації вважається Лаура Джейн Аддамс – журналістка, філософиня, письменниця, соціологиня, соціальна феміністка, автобіографістка, учасниця Жіночого соціально-політичного союзу, антивоєнна активістка, правозахисниця, політична теоретикиня, лауреатка Нобелівської премії Миру 1931 р. Штаб-квартира організації знаходиться в Женеві. Вищим органом є Конгрес, що збирається кожні 3 роки. Під час конгресу обирається Виконавчий комітет, який складається з голови, двох віце-президенток, скарбникині та дев’яти членкинь. Організація має пацифістський характер. Її метою є об’єднання жінок у боротьбі за ліквідацію політичних, соціальних і психологічних причин вибуху воєн і збереження миру. В даний час Міжнародна жіноча ліга за мир та свободу визнає своїми головними пріоритетами роззброєння, расову справедливість та права жінок.

В Україні діяльність Міжнародної жіночої ліги за мир і свободу координує Ніна Потарська – соціальна дослідниця, активістка.

PWAG

Жінки Миру по всьому світу

(PeaceWomen Across the Globe (PWAG)

Жіноча феміністична організація, яка через обмін досвідом та знаннями прагне розширити участь жінок у будівництві миру та налагоджує зв’язкі між активістами та активістками миру для збільшення видимості та впливовості миротворчої діяльності жінок. Штаб-квартира розташована в Берні (Швейцарія).

Діяльність організації розпочалася у 2003 р. під керівництвом Рут-Габі Вермонт-Мангольд, співпрезидентки та засновниці PWAG, тодішньої членкині Швейцарської національної ради, з ініціативи щодо висунення 1000 жінок із понад 150 різних країн на Нобелівську премію миру 2005 р. Ця номінація відзначалася тим, що вона включала не лише знаменитостей, а й відносно невідомих жінок, які зробили значний внесок в мир по всьому світі. Хоча приз був присуджений Міжнародному агентству по атомній енергії, ініціатива була успішною в залученні уваги громадськості до ролі жінок в миротворчих процесах.

З 2006 р. «Жінки Миру по всьому світу» входить до складу Швейцарського центру миробудування. Організація також є членом Глобальної мережі жінок – миротворок.

Kvinna till Kvinna
Kvinna-Till-Kvinna@2x

Kvinna till Kvinna
(Жінки для жінок)

шведська жіноча феміністична неурядова організація, заснована в 1993 р. в результаті югославських воєн. Фонд «Kvinna till Kvinna» пропагує права жінок у понад 20 країнах Близького Сходу, Африки, Європи та Південного Кавказу, що постраждали від військових конфліктів, та підтримує понад 130 організацій – партнерів по всьому світу.

Головний офіс «Kvinna till Kvinna» розташований у Стокгольмі. Стратегічний курс «Kvinna till Kvinna» визначає Рада, а щоденними операціями організації керує генеральний секретар Петра Теттерман Андорф. Офіси організації розташовані в Аммані, Бейруті, Белграді, Букаву, Ербілі, Єрусалимі, Києві, Кігалі, Монровії, Приштині, Сараєво, Скоп’є, Тбілісі та Тунісі.

Організація працює в таких основних напрямках, як протидія гендерному насильству, забезпечення рівної участі жінок в суспільно-політичних процесах, жінки, мир і безпека та економічні можливості для жінок.

міжнародна мережа жінок, які працюють в ім’я миру, справедливості, які виступають проти несправедливості, воєн, мілітаризму і інших форм насильства. Важливим фокусом уваги «Жінок в чорному» є військова політика урядів різних держав.

Виникла в 1988 р. у відповідь на порушення прав людини ізраїльськими солдатами на окупованих територіях. Ця ініціатива об’єднала ізраїльтянок, які виходили щоп’ятниці в центр Єрусалима, одягнені в чорне, щоб вшанувати пам’ять жертв збройного конфлікту.

З самого початку рух не став приймати ніяку загальну програму, крім антивоєнного протесту, учасниці якого є досить різноманітними за своїми політичними поглядами. Незважаючи на те, що в кожної акції мета і дії визначаються самостійно, ініціативні групи по всьому світу підтримують зв’язок і проводять міжнародні збори.

International Association of Women's Museums
IAWM

Міжнародна асоціація жіночих музеїв

об’єднує жіночі музеї світу, які є складовою жіночого всесвітнього руху. Мережу було засновано у 2008 р. у Мерано та перетворено в асоціацію у 2012 р. Асоціація очолюється 6 членкинями правління з різних континентів. Головний офіс знаходиться у Бонні (Німеччина), а адміністративний у Мерано (Італія).

Цілями діяльності асоціації є посилення видимості та просування жіночих музеїв, їхня кооперація та взаємопідтримка, досягнення міжнародного визнання у світі музеїв. А також підтримка діяльності жіночих та гендерних музеїв на захист прав жінок та просування у суспільстві ідей гендерної рівності та демократії.

Однією з задач, що ставить перед собою IAWM – це укріплення звязків між жінками різних країн та сприяння миробудуванню у світі.

Проєкт «Жінки на захисті миру та безпеки» впроваджується ГО «Центр гендерної культури» за підтримки Міжнародної мережі PWAG та Харківської обласної фундації «Громадська альтернатива».