Аліна Артурівна Михайлова

Аліна Артурівна Михайлова

Аліна Артурівна Михайлова (нар. 1 жовтня 1994, Дніпропетровськ, Україна) — українська волонтерка, військовий медик ЗСУ, активістка. Депутат Київської міської ради IX скликання. Парамедик 1-ї окремої штурмової роти ДУК «Правий Сектор», керівниця медичної служби «УЛЬФ». 2022 року увійшла до списку «30 до 30: обличчя майбутнього» від «Forbes» .
Народилась 1 жовтня 1994 року в Дніпропетровську. Вчилась у Фінансово-економічному ліцеї. Закінчила Середню загальноосвітню школу № 45.
2012—2018 — навчалася в КНУ ім. Шевченка, здобувши диплом магістра політології.
Увійшла у двадцятку особистостей, що мають найбільший вплив на українську молодь (14-35 років) у соцмережах у рейтингу системи моніторингу соціальних медіа SemanticForce.
Учасниця Революції гідності.
Після Революції гідності стала військовою волонтеркою на російсько-українській війні. З травня 2014 є волонтеркою БФ «Армія SOS», який опікується забезпеченням ЗСУ, НГУ та добровольчих батальйонів. Координувала роботу штабу, займалась фандрейзингом і комунікаціями з жертводавцями, закупівлями, розподілом та передачею допомоги військовослужбовцям.
Зимою 2015 потрапила під танковий обстріл в Мар’їнці. Була на передньому рубежі ЗСУ поблизу Донецького аеропорту під час бойового зіткнення. Задокументувала загиблих громадян РФ, чиї документи пізніше були представлені як докази російської агресії. Разом із волонтерами організувала дванадцяту сесію першої в Україні предметно-документальної виставки із зони АТО «На лінії вогню».
Чому саме Аліна має бути на цій виставці ?
З початку вторгнення медична служба «Ульф» батальйону «Вовки Да Вінчі» виросла у п’ять-шість разів – до 21 людини. Керує службою молодший лейтенант Михайлова. Стабпукнт «Ульфа» на східному фронті працює не лише для свого батальйону, а й для інших підрозділів ЗСУ. Михайлова, яка є водночас і депутаткою Київради, більшість уваги приділяє саме фронту. За допомогою волонтерів збирає медикаменти та засоби захисту для свого підрозділу, слідкує за технічним станом усіх авто медичних команд. Нещодавно вибила для «Ульфа» евакуаційний американський БТР M113. «В одного з екіпажів був дуже близько приліт, і саме броня їх урятувала, інакше б загинули майже всі», – пригадує вона. Прикладом лідерства для неї завжди залишиться командир батальйону та її коханий – Дмитро Коцюбайло (загинув у березні 2023-го). «Ще в 2017-му році я побачила молодого хлопця, який так багато робить для перемоги, що мені стало соромно – а що я роблю для цього? – пригадує Аліна. – І медична служба, і все, що є в підрозділі, і чому я на війні – все це лише через його приклад, його силу, завдяки його підтримці і енергії».
У Аліни Михайлової є унікальне світове досягнення – вона стала прообразом для однієї з трьох фігурок LEGO української жінки-військовослужбовиці. За цим фановим досягненням стоїть зовсім не дитячий бекграунд.
Михайлова – парамедикиня у батальйоні «Правий сектор». Військову службу Михайлова поєднує із депутатством у Київраді. За підрахунками ЧЕСНО, вона – одна з найбільш опозиційних депутатів. Серед її пріоритетів – боротьба із незаконною забудовою та дерусифікація Києва. Зокрема, Михайлова протидіяла забудові берега Вирлиці, набережної на Микільській Слобідці та зносу садиби Барбана.
Остання ініціатива – рішення Київради про демонтаж російських пам’ятників. Уперше на війну Михайлова потрапила у 19 років, у 2014-му. Спочатку як волонтерка, а з 2016-го – як парамедикиня у «Госпітальєрах». За рік вона створила медслужбу за натовськими стандартами у ДУК ПС та рятує життя на фронті. У підрозділі Михайлової – дев’ятеро людей.

Гущенська Олександра Сергіївна