Муцей Анастасія Андріївна

Муцей Анастасія Андріївна

В цій роботі ми розповідаємо, на наш погляд, про дівчину-героїню.

Її звати Муцей Анастасія Андріївна, 24 роки, народилася в м.Київ

Ми вибрали саме цю дівчину, тому що бажаємо представити масі, дівчину, яку мало хто знає, але вона є справжньою героїнею. Ми б хотіли популяризувати зацікавленість сучасною історією і також довести, що і жінки мають місце у всіх сферах діяльності, якими раніше займалися тільки чоловіки.

До повномасштабного вторгнення Анастасія як звичайна людина працювала в IT сфері. 24 лютого 2022 року Анастасія залишилась в Києві та почала волонтерити для тварин, також вона працювала у волонтерському фонді, який відкрила її сестра в Нідерландах. Але вона вирішила вступити в лави захисників України:

«Завжди серце кликало на службу і я вирішила, що життя може закінчитись швидко і я буду робити те, що бажає душа.

В мене ніхто не вірив. Коли я зрозуміла, що хочу бути частиною ЗСУ, мої друзі сміялись. На селекції в Азов на мене дивились, як на блонду, яка потрапила не туди. Тільки після її проходження і тисячі синців на моєму тілі, я почула в голосі повагу. І коли я потрапила в інтернаціональний легіон, я часто зустрічала на собі погляди непорозуміння: що я тут роблю. Мене не лякала відсутність медичної освіти. Мене не лякали вибухи.

Проблема людей в тому, що вони можуть засудити тебе по зовнішньому вигляду, навіть не проявивши бажання тебе пізнати. Я зустрілася з сексизмом, ставленням людей зверху. Мене це не лякає, а тільки підштовхує вперед. Я стала грубішою, жорсткішою, не такою співчутливою. Мені шкода, але це ціна, яку заплатила особисто я.»

Пішла в медичний підрозділ «ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНОГО ЛЕГІОНУ» (де отримала позивний Acid – кислота) проходила навчання близько 4-ох місяців, так як не має ні медичної освіти, ні бойового досвіду. Тому що таким чином військовим можна допомогти більше. Отримала сертифікат, що засвоїла навчальну програму і оволоділа практичними навичками відповідно до рівня Combat Medic/Corpsman(СМС) та перейшла у бойову роту, наразі виконує бойові завдання та не забуває про тварин, допомогаючи їм в бойових умовах.

На службі почуває себе чудово, має дружний колектив. Але складність полягала в тому, що треба було спочатку доказати, що ти не просто дівчинка, яка прийшла просто попіаритись на війні, а справді військова людина, яка на рівні з побратимами може виконувати бойові завдання. Наразі в основному виконує завдання на Луганському напрямку.

«Ніколи не буду шкодувати, що обрала саме цей шлях. Я не можу назвати себе захисницею, але я відчуваю, що я роблю те, що я маю. І кожен робить те, що він повинен в цій країні. І я буду робити це стільки, скільки потрібно, допоки в Україні не буде перемоги! »

Але війна завдала наслідків для Анастасії. Вона отримала контузії, перші дві – прилетіло прямо біля неї, її врятував Бог, бо осколки чудом минули дівчину. Та третя контузія була найтяжча: загинув її командир, на одужання знадобилось багато часу. Але нічого не проходить безслідно і дівчина має наслідки.

Саме ця дівчина має бути на виставці, бо вона змогла подолати гендерну нерівність та почути повагу до себе.

Роботу писали курсанти Національної Академії Національної гвардії Україні
Гуманітарного факультету; курсу №1
Ткаченко Діана Володимирівна, 19 років, м.ВінницяI
Смирнова Вікторія Олексіївна, 19 років, м.Вінниця