була прийнята одноголосно Радою Безпеки ООН 31 жовтня 2000 р. Резолюція стала першим кроком для визнання непропорційного впливу війни на жінок, а також важливості жіночої участі та лідерства в запобіганні конфліктів і побудові миру. Активна участь жінок розглядається як необхідна умова для досягнення міжнародного миру і безпеки в широкому розумінні цієї концепції. Без сумніву, Резолюція 1325 була одним з головних досягнень глобального руху жінок, а також одним з найбільш натхненних рішень Ради Безпеки ООН. Документ вперше пов’язує досвід жінок у конфлікті з програмою дій з питань міжнародного миру та безпеки.
Той факт, що найвищий орган влади, до завдань якого входить забезпечення миру та безпеки в цілому світі, визнав, що мир нерозривно пов’язаний з гендерною рівністю та керівною роллю жінок, є рішучим кроком і великою перемогою глобального жіночого руху.
Глобальне дослідження реалізації резолюції 1325, UN Women
Участь жінок у мирних переговорів є гарантією:
20% збільшення ймовірності укладення мирної угоди тривалістю два роки.
35% збільшення ймовірності укладення мирної угоди тривалістю 15 років.
вирішувала питання сексуального насильства внаслідок конфлікту, а також зобов’язувала Генерального секретаря ООН повідомляти РБ про ці злочини.
активізувала зусилля, щоб припинити сексуальне насильство внаслідок конфлікту.
спонукала країни – членів органів ООН, благодійні організації та громадське суспільство взяти до уваги питання захисту, розширення прав і можливостей жінок під час здійснення оцінки та планування потреб після конфлікту.
встановила механізм контролю та повідомлення про випадки сексуального насильства внаслідок конфлікту.
зосередила увагу на відповідальності злочинців за вчинення сексуального насильства внаслідок конфлікту; акцентувала на політичних і економічних правах і можливостях жінок.
розглянула постійні прогалини в реалізації програми дій з питань жінок, миру та безпеки.
зосередила увагу на ролі жінок у боротьбі з насильницьким екстремізмом і тероризмом; вдосконалила методи роботи РБ щодо проблем жінок, миру та безпеки; врахувала рекомендації, розроблені в результаті глобального дослідження.
Кожна країна – член ООН має розробити та прийняти власний план дій на виконання Резолюції 1325 «Жінки, мир, безпека».